Archive
Tuis /
Home
Briewe /
Letters
Kennisgewings /
Notices
Skakels /
Links
Boeke /
Books
Opiniestukke /
Essays
Onderhoude /
Interviews
Rubrieke /
Columns
Fiksie /
Fiction
PoŽsie /
Poetry
Taaldebat /
Language debate
Film /
Film
Teater /
Theatre
Musiek /
Music
Resensies /
Reviews
Nuus /
News
Slypskole /
Workshops
Spesiale projekte /
Special projects
Opvoedkunde /
Education
Kos en Wyn /
Food and Wine
Artikels /
Features
Visueel /
Visual
Expatliteratuur /
Expat literature
Reis /
Travel
Geestelike literatuur /
Religious literature
IsiXhosa
IsiZulu
Nederlands /
Dutch
Gayliteratuur /
Gay literature
Hygliteratuur /
Erotic literature
Bieg /
Confess
Sport
In Memoriam
Wie is ons? /
More on LitNet
LitNet is ’n onafhanklike joernaal op die Internet, en word as gesamentlike onderneming deur Ligitprops 3042 BK en Media24 bedryf.

South African Drama Departments

Western Cape

University of Cape Town Drama Department

UCT Hiddingh Campus, Orange Street,Cape Town, 8001 021 480 7121 cweare@hiddingh.uct.ac.za Chris Weare
AFDA 18 Lower Scott Road, Obsevatory, 7925 021 448 7600
natanja@filmdramaschool.co.za Natanja Greef
New Africa Theatre Association (sect.21 Co.) Sybrand Park, Athlone 021 696 2392 nata2002@iafrica.com Ina Bruce
Amalgamated Media Access Centre (AMAC) 16 Harrington Street, Cape Town, 8000 021 465 3660 info@amac.org.za Jacquline Domisse
University of Stellenbosch Private Bag X1, Matieland, 7602 021 808 2508 ANNALISE@sun.ac.za Annalise Dubison
City Varsity 32 Kloof Street, Gardens, Cape Town, 8001 021 423 3366 nancyf@cityvarsity.co.za Nancy Fitsgibbon
Rhodes University PO Box 94, Grahamstown, 6140 046 603 8538/9 V.Mnyobe@ru.ac.za Vusiwe Mnyobe
Lovedale Further Education and Training College Private Bag X 1303, Alice, 5700 040 653 1171    
Waterfront School of Theatre Box 195, Greenpoint 021 418 4600 wtschool@mweb.co.za Mary Martin

Gauteng

AFDA 41 Frost Avenue, Auckland Park
082 791 0147 garth@filmdramaschool.co.za Garth Holmes: Exec Chairman
University of Pretoria
Department of Drama 012 420 3623 fredrick.hagemann@up.ac.za Fred Hagemann: Head of Dept
Wits
School of Arts 011 646 2105 peimerd@artworks.wits.ac.za David Peimer
Wits
School of Arts: Postgraduate Studies 011 717 4617 konarl@artworks.wits.ac.za Lushy Konar: Programme Administrator
Market Theatre Lab
  011 832 1641 lab@markettheatre.co.za Vanessa Cook
Sibikwa
Community Theatre Institution 011 422 4359 renus@sibikwa.co.za Phyllis Klotz; Renus Muller
TUT
Department of Drama 012 318 6198/6130 TredouxRM@tut.ac.za Rene Tredoux: Senior Lecturer
University of Johannesburg
University of JHB Arts Centre 011 489 3058 ecb@rau.ac.za Ehlenne Bekker

KwaZulu Natal

DIT   031 204 2194
debbiel@dit.ac.za Debbie Lutge
University of KwaZulu-Natal Durban 031 260 3134
mcmurtrym@ukzn.ac.za Mervyn McMurtry
University of KwaZulu-Natal Pietermaritzburg 033 260 5280
barnesh@ukzn.ac.za Hazel Barnes

Free State

Arts Programme (University of the Free State) Internal box 26, University of the Free State, PO Box 339, Bloemfontein 051 401 2815 / 2160
luwes.hum@mail.uovs.ac.za Nico (NJ) Luwes
University of the Free State
University of the Free State, PO Box 339, Bloemfontein 051 401 2160
vanwykej.hum@mail.uovs.ac.za Emmerentia van Wyk

Other drama related organisations

National English Literary Museum (NELM) 87 Beaufort Street, Grahamstown, 6139 046 622 7042
www.ru.ac.za/affiliates/nelm/ Ann Torlesse
National Drama Library City Hall Building, President Brand Street, Bloemfontein 051 405 8254
bib6@civic.mangaung.co.za Laurette van Huyssteen

  • If you know of any other South African drama departments or institutions, please email their details to sharon@litnet.co.za so we can update these lists.




    LitNet: 07 June 2006

    Wil jy reageer op hierdie teks? Stuur kommentaar aan webvoet@litnet.co.za om die gesprek verder te voer op SÍNet, ons interaktiewe meningsruimte.

    boontoe / to the top


  • © Kopiereg in die ontwerp en inhoud van hierdie webruimte behoort aan LitNet, uitgesluit die kopiereg in bydraes wat berus by die outeurs wat sodanige bydraes verskaf. LitNet streef na die plasing van oorspronklike materiaal en na die oop en onbeperkte uitruil van idees en menings. Die menings van bydraers tot hierdie werftuiste is dus hul eie en weerspieŽl nie noodwendig die mening van die redaksie en bestuur van LitNet nie. LitNet kan ongelukkig ook nie waarborg dat hierdie diens ononderbroke of foutloos sal wees nie en gebruikers wat steun op inligting wat hier verskaf word, doen dit op hul eie risiko. Media24, M-Web, Ligitprops 3042 BK en die bestuur en redaksie van LitNet aanvaar derhalwe geen aanspreeklikheid vir enige regstreekse of onregstreekse verlies of skade wat uit sodanige bydraes of die verskaffing van hierdie diens spruit nie. LitNet is ín onafhanklike joernaal op die Internet, en word as gesamentlike onderneming deur Ligitprops 3042 BK en Media24 bedryf.